Romantyczne serniczki w kokilkach

Romantyczne serniczki w kokilkach

Arcymistrzem serników jest moja mama. W naszym domu zawsze pachniało jej popisowym czarno-białym sernikiem Izaura (oj, ile misek po masie serowej wylizałam, brat zawsze brał miski z czekoladową częścią) i sernik brzoskwiniowy. Te serniki były wyśmienite, do tego stopnia, że sąsiedzi nie raz prosili mamę o cukiernicze wsparcie przed ważnymi domowymi uroczystościami. Serniki te miały tylko dwie wady: margarynę i dużo białego cukru. Wtedy jeszcze na szczęście nie wiedziałam, jakie te składniki są zabójcze. I co sobie pojadłam, to moje.

A gdy teraz, w stanie większej świadomości żywieniowej, nachodzi mnie tęsknota za mamusinymi wypiekami eksperymentuję z białym serem. Tak oto powstały romantyczne serniczki w kokilkach. Romantyczne, bo dostałam za nie buziaka:)

Dodam, że te serniczki to prawdziwy freestyle. I aż mnie zszokował efekt. Są przepyszne i kryją w sobie miłą niespodziankę. Wypróbujcie ten przepis koniecznie.

Romantyczne serniczki w kokilkach

Potrzebujemy (u mnie na 6 kokilek):

Spód

10-12 łyżek otrębów gryczanych

2 łyżki siemienia lnianego (zmielonego)

łyżka oleju kokosowego (płynnego)

3 łyżki mleka migdałowego

syrop klonowy

Masa serowa

2 jajka

jogurt naturalny grecki

250 g sera białego

3 łyżki cukru trzcinowego

Owoce

Malinki do dekoracji

To działamy:

Składniki na spód mieszamy ze sobą i rozdzielamy po równo do kokilek. Ugniatamy na spodach kokilek. Na tę warstwę idzie nasza niespodzianka: kawałki banana lub brzoskwinki. Bierzemy ich tyle, by przykryły nasze spody z otrębów.

Pora na ser: zaczynamy od jaj, które ucieramy z cukrem, stopniowo dodając ser. Pod koniec dodajemy jogurt i delikatnie mieszamy. Potem masę serową rozdzielamy do kokilek i uzbrajamy się w cierpliwość. Pieczemy około 30 min, w piekarniku o temp. 180 st. C.

Wyjmujemy z piekarnika i ćwiczymy silną wolę, by ich nie jeść, nim nie ostygną:)

Romantyczne serniczki w kokilkach

 

 8 thoughts on “Romantyczne serniczki w kokilkach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *